Dijake in dijakinje obveščam, da bo v sredo, 12. 10. 2020 ob 14.00 potekalo šolsko tekmovanje v znanju fizike Čmrlj za 1. letnike gimnazije in strokovnih šol (1. A/IB in 2. R).

Interesenti se zglasite pri prof. Tjaši Ažnik. Rok za prijavo je 11. oktober 2022.

Nekaj splošnih pravil:
● Tekmovanja se lahko udeležijo dijaki 1. letnika srednje šole oziroma dijaki, ki se prvo leto učijo fiziko na srednješolski stopnji.
● Vsebina tekmovalnih nalog sloni na osnovnošolski fiziki. V poštev pridejo vse fizikalne vsebine iz naravoslovja ter vsebine fizike iz 8. in 9. razreda, vključno z izbirnimi vsebinami.
● Naloge so izbirnega tipa in jih je praviloma 20. Pri vsaki je praviloma pet možnih odgovorov (A, B, C, D, E).
● Pravilen odgovor se točkuje s 4 točkami, nepravilen z −1 točko (negativne točke), vprašanje brez odgovora pa se točkuje z 0 točkami. Izhodiščno število točk vsakega tekmovalca je 20, končno pa najmanj 0 točk oziroma največ 100 točk.
● Pri reševanju nalog lahko dijaki uporabljajo pisalo, neprogramabilno žepno računalo in geometrijsko orodje. Dijaki vpisujejo svoje odgovore neposredno v tekmovalno polo.
● V nalogah lahko nastopajo novi fizikalni pojmi, pojavi in naprave, če so v nalogi posebej opisani in razloženi.
● Na tekmovanju ni dovoljena uporaba literature ali zapiskov.

V upanju na vašo čim večjo udeležbo vas lepo pozdravljamo.

Za aktiv fizikov:
Jadran Aleksić Tscherkassky, prof. fizike