Gimnazija Ilirska Bistrica – Šola ambasadorka Evropskega parlamenta – EPAS

V šolskem letu 2020/21 so dijaki 2. in 3. letnika gimnazijskega programa Gimnazije Ilirska Bistrica vključeni v projekt Šola ambasadorka Evropskega parlamenta – EPAS. Program projekta Šola ambasadorka Evropskega parlamenta predstavlja spoznavanje in ozaveščanje o Evropski uniji. Projekt vodi in koordinira Pisarna Evropskega parlamenta v Sloveniji.

Vsebine in aktivnosti programa so namenjene dvigovanju zavedanja mladih o Evropi in evropski demokraciji, pridobivanju znanj o Evropski uniji in Evropskem parlamentu ter usposabljanju za aktivno državljanstvo.

Na Gimnaziji Ilirska Bistrica projekt Šola ambasadorka Evropskega parlamenta izvajamo v sodelovanju s Pisarno Evropskega parlamenta v Sloveniji, Evropskim parlamentom in evropskimi poslanci.

Več o projektu Šola ambasadorka Evropskega parlamenta: https://www.europarl.europa.eu/slovenia/sl/za-mlade/%C5%A1ola-ambasadorka-evropskega-parlamenta

UPORABNE POVEZAVE:

Koordinatorja projekta Šola ambasadorka EP: Dolores Sitar in Gorazd Brne