Tudi na Gimnaziji Ilirska Bistrica organiziramo pomoč za Ukrajino in njene prebivalce, ki so se znašli v stiski zaradi vojne.

V šolskem klubu bomo zbirali:

• živila,
  • pripomočke za osebno higieno in
  • material za prvo pomoč.

Od prehranskih artiklov se zbira mleko; otroško hrano (mleko v prahu, sadne in mlečne kaše); sladkor, moko, koruzni in pšenični zdrob; testenine in riž; piškote, čokolade, bonbone in prigrizke; kavo, čaj, sokove in vodo; konzervirano hrano; olje in sol. Prehranski izdelki morajo biti pred rokom uporabe (vsaj 6 mesecev). Med higienskimi pripomočki so najbolj iskane zobne paste in ščetke; vložki, plenice in robčki; milo za roke in telo, šamponi za lase; pralni prah; toaletni papir. Za oskrbo ran potrebujejo komplete prve pomoči za vozila in ostale materiale za izvajanje prve pomoči. Ostalih reči, kot so oblačila, obutev in posteljnina se zaenkrat NE ZBIRA.

Prinešene stvari oddate hišniku, ki evidentira darovalca in darovane stvari.

Zbrane stvari bomo oddali Rdečemu križu Slovenije – Območnemu združenju Ilirska Bistrica.

Skupaj lahko pomagamo pomoči potrebnim in tako ustvarjamo boljši svet.