četrtek, 7. februarja 2019, Gimnazija Ilirska Bistrica skupaj z Zavodom Nefiks pripravlja Karierni dan.

Geslo letošnjega Kariernega dne je »Od-ločitev je tvoja!«, s katerim želimo z različnimi aktivnostmi spodbuditi mlade, da prevzamejo odgovornost za pomembne odločitve, kot je začetek njihove poti v samostojnost. Izbira študija je prelomna odločitev vsakega posameznika, ki kreira njegovo prihodnjo življenjsko pot, zato je zavedanje lastnih interesov, želja in talentov zelo pomembno.

Gimnazija Ilirska Bistrica bo Karierni dan obeležila in mlade spodbudila k odgovornosti za odločitve s predvajanjem posnetka »Kaj bi sporočil/-a 18-letnemu sebi, pred izbiro nadaljevanja študijske poti?«, ki je zvočni posnetek videa, ki so ga v sodelovanju s srednjimi šolami ustvarili na Zavodu Nefiks. Posnetek, v katerem ljudje različnih starosti in poklicnih smeri odgovarjajo na zgoraj zastavljeno vprašanje, bo v času prvega glavnega odmora, tj. ob 10.25, predvajan preko razglasne postaje. Video posnetek pa se bo predvajal v času obeh glavnih odmorov, tj. od 10.25 do 10.50 in od 11.15 do 11.40., v večnamenskem prostoru, kjer dijaki malicajo.

Poleg tega bodo za dijake zaključnega letnika gimnazijskega programa in programa tehnik računalništva organizirane delavnice karierne orientacije, in sicer za oddelek gimnazijskega programa 3. šolsko uro, tj. od 9.40 do 10.25, za oddelek programa tehnik računalništva 5. šolsko uro, tj. od 11.40 do 12.25. Delavnice izvaja svetovalna delavka Marija Pirih.

Dogodek podpira Urad RS za mladino, častni pokrovitelj projekta Karierni dan pa je predsednik Republike Slovenije g. Borut Pahor.

O tem, da je za uspeh potrebno razvijati talente, mlade v skladbi z naslovom Čaka vas uspeh, ki jo je pripravil za Karierni dan 2018, nagovarja raper Zlatko.