Gimnazija Ilirska Bistrica je odprla vrata devetošolkam in devetošolcem, ki so se znašli pred pomembnim življenjskim kažipotom – izbiro srednje šole. Našo šolo smo jim želeli predstaviti tako, kot jo doživljamo mi: kot intelektualen, varen in ustvarjalen prostor številnih priložnosti. Skozi pogovor med dijaki in učitelji ter tematske delavnice smo izrisali pisan srednješolski mozaik ter tako predstavili osebno izkaznico in značaj naše šole. Srečanje smo zaokrožili v šolskem klubu ob sladkih grižljajih in sproščenem klepetu, udeleženci pa so lahko spominske utrinke ujeli tudi skozi oko objektiva v našem fotokotičku.

Vsem obiskovalkam in obiskovalcem se zahvaljujemo za številen obisk. Želimo si, da je bil informativni dan za bodoče dijakinje in dijake prijetna in koristna izkušnja.