V petek, 15. septembra 2023, je na igrišču naše srednje šole potekal uradni sprejem dijakov in dijakinj 1. letnikov. Dijaška skupnost je namreč želela preveriti pripravljenost mladih gimnazijcev in tehnikov računalništva na vstop v srednješolsko življenje.

Mlade fazane in fazanke sta uvodoma nagovorila Valentina Mavrič in Oliver Brozina, dijaka 4. letnika in predstavnika ilirskobistriških starešin. Novopečenim srednješolcem sta predstavila pomembnost srečanja, jih posvarila pred pastmi in izzivi srednješolskega življenja ter jih vodila po poti nalog in preizkušenj. Tako gimnazijci kot tehniki računalništva so morali starejšim in izkušenejšim pokazati paleto svojih zmožnosti. Odgovarjali so na vprašanja visoke stopnje zahtevnosti, med skupinskim plesom so morali hitro ujeti pravi ritem, saj se je šolski DJ odločil pesem kar nekajkrat zamenjati, napihniti so morali čim večje število balonov in se zavezanih nog čim bolje spopasti z ovirami na poti. Čeprav so sprva kazali nekaj negotovosti in so potrebovali aplavze spodbude, so Komisijo za presojo ustreznosti kandidatov prepričali, da si zaslužijo priložnost in čisto zares postanejo del našega srednješolskega sveta. S svečano zaobljubo so tako tudi uradno postali dijaki in dijakinje Gimnazije Ilirska Bistrica.

Dijaška skupnost GIB