Torek, 21. 5. 2024, je bil za maturante v šolskem dnevniku zabeležen kot zadnji dan pouka.

Ta prelomni trenutek so maturantke in maturanti programov gimnazija in tehnik računalništva ustvarili po svoje: šolske hodnike in učilnice so spremenili v tematsko urejene prostore, hudomušno obarvano jutro pa so zaokrožili z maturantsko himno v zbornici, kjer so mladim glasovom pritegnili tudi profesorji. S prisrčnim nagovorom in simboličnim šopkom iz nageljna in rožmarina so se dijakinje in dijaki zaključnih letnikov zahvalili svojim profesoricam in profesorjem. Mladostniška iskrivost, ki je ni zmotilo niti slabo vreme, se je razcvetela ob 12. uri, ko so mladi zaplesali četvorko in tako s štirimi plesnimi slikami soustvarili mozaik sinhronega plesanja v več slovenskih mestih. Z radoživimi nasmehi in lahkotnimi koraki se je maturantska parada letos po sedmih letih vrnila v Ilirsko Bistrico.

Ob tej priložnosti se maturantke in maturanti zahvaljujejo Plesni šoli Rebula za sodelovanje in organizacijo maturantskega plesa in parade, Občini Ilirska Bistrica za pomoč pri izpeljavi maturantskega plesa in mature ter Lokostrelskemu klubu Ilirska Bistrica, ki je posodil prostor za plesne vaje in maturantsko parado.

Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus!
(Veselimo torej se, mlada nam je duša!)