Gimnazija Ilirska Bistrica v sodelovanju z Zavodom Nefiks tudi v letu 2020 pripravlja Nefiks karierni dan, ki bo v okviru Kariernega tedna Mladinske mreže za karierni razvoj KROJ potekal v ponedeljek, 6. januarja 2020. Letošnji Nefiks karierni dan poteka pod geslom »Prihodnost je lokalna!«.

S kariernim dnevom želimo mlade spodbuditi k razmišljanju o svoji karierni poti in ker je letos karierni dan lokalno obarvan, se bomo osredotočili predvsem na možnosti in priložnosti zaposlitve v lokalnem okolju.

V ta namen bomo na Gimnaziji Ilirska Bistrica gostili župana Občine Ilirska Bistrica Emila Rojca, s katerim se bodo dijaki 3. in 4. letnika programov gimnazija in tehnik računalništva pogovarjali o razvojni strategiji in zaposlitvenih možnostih v lokalnem okolju.

Pogovor z županom bo potekal po naslednjem razporedu:

Oddelek Dan, datum

Št. učilnice

3. A/IB, 3. R/IB,
4. A/IB, 4. R/IB
Ponedeljek, 6. 1. 2020

(večnamenski prostor)

Spremljevalci dijakov so profesorji, ki imajo 7. šolsko uro v posameznem oddelku 3. ali 4. letnika gimnazijskega programa ali programa tehnik računalništva pouk po urniku.

Pokrovitelj projekta Nefiks Karierni dan 2020 je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.