Na Gimnaziji Ilirska Bistrica bomo gostili svetovnega popotnika, mednarodnega aktivista in človekoljuba

Toma Križnarja

in njegovo ženo, sopotnico v bitki za pravičnejši svet,

Bojano Pivk Križnar.

Njuna humanitarna prizadevanja so usmerjena k najbolj ranljivim ljudem, še zlasti si prizadevata za zaščito staroselcev v afriškem Nubskem višavju. S predavanjem in v pogovoru z dijakinjami in dijaki gimnazijskega programa in 3. R oddelka bosta predstavila svojo humanitarno dejavnost in izkušnje z letošnje afriške misije.

Obiskala nas bosta v ponedeljek, 24. 4. 2017, 6. in 7. šolsko uro (učilnica 1).

Predavanja/pogovora se bodo udeležili dijakinje in dijaki naslednjih razredov:
1. A, 2. A, 3. A, 3. R in 4. A.

Spremljevalci na predavanju/pogovoru so profesorji/ice, ki bi imeli v navedenih oddelkih 6. in 7. šolsko uro pouk po urniku.

Ob dogodku bomo na Gimnaziji Ilirska Bistrica organizirali dobrodelno akcijo v podporo prebivalcem Sudana, ki trpijo zaradi vojne in hude lakote. Svoje prispevke boste lahko oddali v skrinjico, ki bo nameščena v prostoru predavanja/pogovora. Prispevke boste lahko oddali tudi po dogodki, in sicer blagajniku oddelčne skupnosti, ki jih bo ob zaključku dobrodelne akcije izročil razredniku.