21. marca 2017 je na Ravnah na Koroškem potekalo 7. državno tekmovanje računalniških šol. Udeležilo se ga je štirinajst slovenskih šol, ki izobražujejo po programih tehnik računalništva in računalnikar. Na tekmovanju se pomerijo dvojice najboljših dijakov, ki rešujejo kompleksno nalogo z računalniškega področja. Gimnazijo Ilirska Bistrica sva pod mentorstvom profesorja Klavdija Logarja predstavljala Marko Benedetti in Matej Fajdiga.

Na tekmovanje sva se začela pripravljati kakšen mesec prej. Letošnja naloga je obsegala izdelavo mrežnega kabla, povezavo na router in konfiguracijo. Nato je bilo treba namestiti spletni strežnik in vzpostaviti povezavo s podatkovno bazo. Izdelati sva morala spletno aplikacijo, ki omogoča registracijo in prijavo uporabnikov ter pisanje in prikazovanje novic. Narediti sva morala tudi namizno aplikacijo, s katero se uvaža podatke v podatkovno bazo, ter omogočiti brisanje in urejanje uporabnikov. Tekmovanje je potekalo tri šolske ure. Uvrstila sva se na 7. mesto.

Marko Benedetti, 4. R