Zmagovalni videospot dijakov Gimnazije Ilirska Bistrica z naslovom Dovolj!

Gimnazija Ilirska Bistrica v šolskem letu 2016/17 sodeluje na nacionalnem video natečaju “Jej lokalno, misli globalno!”, ki ga v okviru projekta EAThink2015 razpisuje Inštitut za trajnostni razvoj. Tema video natečaja je odgovorna potrošnja, trajnostni prehranski sistemi in pravica do zdrave hrane z vidika samopreskrbe s hrano. Namen video natečaja je spodbuditi aktivno udeležbo dijakov pri reševanju zgoraj omenjenih problematik.

Dijaka 2. letnika programa tehnik računalništva Matej Križman in Krištof Marcijuš sta pod mentorstvom profesorjev Tamare Urbančič, Martina Simčiča in Gorazda Brneta izdelala 30-sekundni video spot z naslovom DOVOLJ!

Med 21 video prispevki so člani strokovne komisije prvo mesto soglasno podelili video spotu Gimnazije Ilirska Bistrica z naslovom DOVOLJ!

Zmagovalni video dijakov Gimnazije Ilirska Bistrica bo profesionalno izdelan v sodelovanju z znanim slovenskim raperjem Klemnom Klemnom, predvajan na nacionalni televiziji ter vključen v natečaj na evropski ravni.

Avtorja videospota z naslovom Dovolj! Matej Križman in Krištof Marcijuš, dijaka Gimnazije Ilirska Bistrica, in mentorica Tamara Urbančič v prispevku oddaje RTV Slovenija Dobro jutro, 13. 4. 2017

Pogovor z avtorjema videospota z naslovom Dovolj! Matejem Križmanom in Krištofom Marcijušom, dijakoma Gimnazije Ilirska Bistrica, in mentorico Tamaro Urbančič si lahko ogledate v prispevku oddaje RTV Slovenija Dobro jutro na sledeči povezavi (od 34:43 minute dalje): http://4d.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro/174465866

Zmagovalni video spot Gimnazije Ilirska Bistrica z naslovom DOVOLJ! si lahko ogledate spodaj.