Generalna skupščina Združenih narodov je 3. četrtek v novembru razglasila za svetovni dan filozofije, k obeleževanju katerega Unesco posebej vabi. Zato smo v četrtek, 20. novembra 2014, postojnsko matično in ilirskobistriško dislocirano enoto Šolskega centra Postojna polepili s plakati, ki so predstavljali pomembne avtorje iz zgodovine filozofije in njihove ideje. S to gesto smo želeli z »ljubeznijo do modrosti« vstopiti v zavest dijakov in zaposlenih naše šole oz. biti s tovrstno ljubeznijo prisotni v šolskem prostoru. Naš cilj pa ni bil širjenje »ljubezni do modrosti« zgolj med dijaki in zaposlenimi naše šole. V torek, 25. novembra 2014, smo namreč na Šolskem centru Postojna organizirali dan odprtih vrat, ki je namenjen osnovnošolcem in tudi širši javnosti. S po šoli izobešenimi plakati smo tako dan odprtih vrat združili z obeležitvijo svetovnega dneva filozofije in s tem sledili priporočilu oz. vabilu Unesca ter širili zavest o prisotnosti in pomembnosti filozofije v naši družbi.

Galerija slik.

Gorazd Brne, prof.