V torek, 19. marca, je na Šolskem centru Novo mesto potekalo 27. državno tekmovanje elektro šol in 9. državno tekmovanje računalniških šol. Na tekmovanje se je prijavilo 17 šol iz Slovenije oziroma 46 ekip v štirih tekmovalnih kategorijah: elektrikar, elektrotehnik, računalnikar in tehnik računalništva.

Državnega tekmovanja računalniških šol sta se udeležila tudi dijaka Gimnazije Ilirska Bistrica Patrik Benčina in Luka Gregorn, ki sta se kot ekipa v kategoriji tehnik računalništva pomerila z izbrano konkurenco, saj so na tekmovanju sodelovali najboljši dijaki posameznih izobraževalnih programov.

Sicer nista dosegla naziva “prvi v državi”, sta pa bila uvrščena v prvo deseterico najboljših ekip (9. mesto), za kar Patriku in Luki čestitamo!

Klavdij Logar, mentor

Video utrinki s 27. državnega tekmovanja elektro šol in 9. tekmovanja računalniških šol Slovenije