Od 23. do 25. junija je v Termah Olimia v Podčetrtku potekalo 3. državno tekmovanje v igranju na diatonično harmoniko, ki ga organizira Zveza diatonične harmonike Slovenije (ZDHS). Državni prvak je postal dijak Gimnazije Ilirska Bistrica Leon Batagelj.

Državni prvak 2017 Leon Batagelj. Vir: narodnjak.si, 27. 6. 2017

Tekmovanja se je udeležilo 54 tekmovalcev iz vse Slovenije, ki so poleg obveznih skladb, ki jih je predpisala ZDHS, izvajali tudi druge glasbene zvrsti in skladbe po lastnem izboru. Mednarodna strokovna komisija v sestavi Toni Sotošek, Manuel Šavron, Gottfried Hubmann, Johannes Petz in Marsell Marinšek je imela težko nalogo določiti absolutnega državnega prvaka. Komisijo je z odličnim izborom skladb in dobro interpretacijo najbolj prepričal Leon Batagelj, dijak 2. letnika Gimnazije Ilirska Bistrica, ki obiskuje Glasbeno šolo Ilirska Bistrica in se igranja na diatonično harmoniko uči pri Zoranu Lupincu.

Leonu Batagelju za dosežek iskreno čestitamo!