Die Schüler des Gymnasiums Ilirska Bistrica, deren Deutsch zweite Fremdsprache ist, haben wie in vergangenen Jahren auch dieses Jahr an den verschiedenen Wettbewerben in Kenntnissen der deutschen Sprache teilgenommen.

Fünf Haikus haben Meta Božič, 2. A, Maja Penko, 2. A, Jana Frank, 3. A, Brigita Novak, 3. A und Barbara Škrlj, 4. A geschrieben. Mit diesen Haikus haben die Schülerinnen am Wettbewerb für das beste Haiku in der Organisation des Gymnasiums Vič teilgenommen. Das Haiku von Barbara Škrlj war prämiiert und wurde in der Broschüre mit den besten Haikus in der deutschen Sprache herausgegeben.

Brigita Novak, 3. A, Sara Kitanosti , 3. A und Monika Možina, 3. A haben am Schulwettbewerb teilgenommen. Brigita Novak wurde mit dem Bronzeanerkennungspreis ausgezeichnet.

Die Schüler der ersten, zweiten und dritten Jahrgänge haben auch deutsche Bücher gelesen. Alle Schüler, die Deutsch lernen, haben am Wettbewerb EPI LESEPREIS in der Organisation des Verlags Oxford Center teilgenommen. Jeder Schüler musste zwei für jeden Jahrgang vorgeschriebene Bücher durchlesen. Klara Brozina, 1. A wurde mit dem Goldanerkennungspreis ausgezeichnet, Maja Gustinčič, 2. A, Maja Penko, 2. A, Deja Dekleva, 2. A, Laura Fatur, 1. A, Nika Česnik, 1. A, Matija Volk, 1. A, Sara Kitanoski, 3. A und Jana Frank, 3. A mit dem Silberanerkennungspreis.

Nemščina

Uspehi učencev na tekmovanjih v znanju nemškega jezika v šolskem letu 2015/16

Učenci Gimnazije Ilirska Bistrica, ki se učijo nemščino kot drug tuj jezik, so kakor v preteklih letih tudi letos sodelovali na različnih tekmovanjih v znanju nemškega jezika.

S petimi haikuji so Meta Božič, 2.A, Maja Penko, 2.A, Jana Frank, 3.A, Brigita Novak, 3.A in Barbara Škrlj, 4.A sodelovale na tekmovanju za najboljši haiku v organizaciji Gimnazije Vič. Haiku Barbare Škrlj je bil nagrajen in objavljen v brošuri z najboljšimi haikuji v nemškem jeziku.

Brigita Novak,3.A, Sara Kitanosti, 3.A in Monika Možina, 3.A so se udeležile šolskega tekmovanja. Brigita Novak je prejela bronasto priznanje.

Učenci prvega, drugega in tretjega letnika gimnazije so brali nemške knjige. Vsi učenci, ki se učijo nemško, so sodelovali na tekmovanju EPI LESEPREIS v organizaciji založbe Oxford Center. Vsak učenec je moral prebrati dve za vsak letnik predpisani knjigi. Klara Brozina, 1.A je prejela zlato priznanje. Maja Gustinčič, 2.A, Maja Penko, 2.A, Deja Dekleva, 2.A, Laura Fatur, 1.A, Nika Česnik, 1.A, Matija Volk, 1.A, Sara Kitanoski, 3.A in Jana Frank, 3.A so prejeli  srebrno priznanje.