Ausflug nach Ljubljana

Am Dienstag 17. Februar 2015 haben die Schüler des Gymnasiums in Postojna und Ilirska Bistrica einen Ausflug nach Ljubljana gemacht. Weil sie Deutsch lernen, haben sie das Goethe-Institut besucht. Die Mitarbeiterin des Instituts Frau  Katja Bradač hat für die Schüler eine interessante Schulstunde vorbereitet.  Die Schüler mussten aktiv mitarbeiten. Sie haben viel Neues erfahren.

Nach dem Besuch des Instituts haben die Schüler einen Spaziergang durch die Haupstadt Ljubljana gemacht. Die Deutschlehrerinnen haben den Schülern die wichtigsten Punkte und Denkmäler auf Deutsch vorgestellt und beschrieben (Nationalgalerie, Parlamentsgebäude, Nationalmuseum, Prešeren-Platz an den Drei-Brücken, Prešeren-Denkmal, Rathaus, Sankt-Nikolaus-Kathedrale, Marktplatz , Drachenbrücke, Hauptbahnhof, Busbahnhof).

Im Messegelände haben wir die Ausstellung des weltbekannten Malers Dali besichtigt.

Die Schüler und ihre Deutschlehrerinnen haben einen interessanten Tag verbracht. Die Schüler haben neue Erfahrungen mit der deutschen Sprache erlebt, haben etwas Neues und Interessantes erfahren und haben Kontakte mit der deutschen Sprache gehabt.

V torek, 17. februarja 2015,  smo se dijaki, ki obiskujemo pouk nemščine, odpravili v Ljubljano na Goethe-Institut, kjer nam je gospa Katja povedala, kakšna je vloga njihovega inštituta. Povedala nam je, kje vse se nahajajo njihove ustanove. Čeprav je govorila nemško, smo jo mi dijaki – začetniki tudi nekaj razumeli. Po ogledu videov smo reševali delovne liste. Naučili smo se tudi nekaj nemških pregovorov. Nato smo se sprehodili po Ljubljani . Profesorici sta nam povedali, kako se posamezne znamenitosti imenujejo po nemško. Nazadnje pa smo si ogledali razstavo slikarja Dali-ja na Gospodarskem razstavišču. Utrujeni smo se odpeljali domov.

Mariana, Meta, Maja P. in Maja G., 1.A

Najprej smo odšli na Goethe-Institut, kjer so nam na zanimiv način predstavili njihov program in povedali, v katerih državah in mestih lahko najdemo te ustanove. Všeč nam je bilo, da je predavateljica govorila nemško in sproti tudi kaj prevedla, kar je bilo zelo poučno. Izvedeli smo nekaj zanimivih rekov n nemščini.

Nato smo odšli na ogled Ljubljane, ki ni bil običajen, saj je potekal v nemščini. Bilo je zanimivo, saj smo izvedeli veliko novih nemških besed.

Naša zadnja postaja je bila razstava na Gospodarskem razstavišču. Ogledali smo si mojstrovine slikarja Dali-ja, ki je s svojimi deli opremil Božansko komedijo, Biblijo. Njegova dela so nas zelo fascinirala.

Blaž, Luka, Jurij, Deja, 1.A